W

Çek üreticisi yönetim kurulu üyesi, yaklaşmakta olan küçük arabanın performans versiyonunun kartlarda olduğunu söylüyor, ancak bu aşamada hiçbir şey somut değil.

Yeni Scala hatchback , İngiltere'den yeni bir rapora göre , Skoda sıralamasında sportif RS tedavisini almak için bir sonraki model olabilir .

Auto Express ile konuşan Skoda'nın yönetim kurulu üyesi, satış ve pazarlama konusunda "sorumluluğu" olan Alain Favey, Scala RS'in henüz üretim için onaylanmadığını, ancak dikkate alındığını söyledi.“

Resmen hiçbir şeye karar vermedik, ama evet, Scala vRS'yi düşünüyoruz” dedi.

 

"Endişelendiğim kadarıyla, bir tane olması bizim için anlamlı olur."

 

“Gerçek şu ki, Octavia vRS ile son derece başarılı olduk . Ve Kodiaq vRS'nin ilk işaretleri cesaret verici; hedeflerini ve daha fazlasını vuruyor. Bu yüzden geleneksel bir spor otomobil olmayan bir pakette bile sportif bir versiyon çok anlamlı, "diye devam etti.

 

 

“Kişisel düzeyde, [buna] sahip olmayı çok isterdim.” Kârlılık anlamında mantıklı olması ve gelecek yıl için ulaşmak zorunda olduğumuz CO2 hedefleri bağlamında var olması gerekiyor. ”

 

“Dikkate almanız gereken, birkaç yıl önce olduğundan daha fazla unsur var.”

 

Yeni hatchback, tesadüfen bir benzin-elektrik eklenti hibrid güç aktarma sistemine sahip olan sportif Vision RS konsepti (resimde) tarafından göz önüne alındığında, bir Scala RS'in neye benzeyeceği hakkında zaten güçlü bir fikrimiz var .

 

Vizyon RS şirketin tanıdık eşleştirilmiş 110kW 1.5 TSI turbo benzinli motor bir ile 75kW elektrik motoru ve 13kWh altı vitesli çift debriyajlı otomatik ile ön tekerleklere gönderilen yolculuk, lityum-iyon batarya paketi.

 

 

Skoda'ya göre , konsept 7.1 saniyede bir durmadan 100km / s hıza varabiliyor ve 210km / s bir maksimum hıza vurabiliyor . Ayrıca, yalnızca elektrik gücüyle 70 km'ye kadar sürebilir ve yalnızca 1.4L / 100km olan bir birleşik yakıt tüketimi iddiasına sahiptir .

 

Skoda'nın CEO'su Bernhard Maier, Auto Express'e verdiği demeçte , RS modellerinin yüksek performansının, şirketin elektrifikasyon gibi yeni caddeleri ciddiye almasına yol açtığını söyledi.

 

“Bazı ülkelerde vRS, Kodiaq’ta oran aldı zaten yüzde 20’nin kuzeyi. Bu bizi diğer araçları da düşünmeye motive ediyor, ancak bu dönüşüm aşamasında, yanmalı motorların elektro hareketliliğe dönüştürdüğünü biliyoruz. Yeni bir vRS fikri "dedi.

 

“Bu yüzden Vision RS'i gösterdik. Bu konuda düşünüyor ve tartışıyoruz.”