2020 Skoda Superb resmen tanıtıldı! Skoda Superb özellikleri nedir? Ne zaman satışa çıkacak?

Skoda'nın en uzun teaser kampanyası ile dikkat çeken makyajlı Superb ailesi sonunda tanıtıldı. Daha uygun ve pratik bir Volkswagen Passat gibi görünen araç, VAG grubundan alışkın olduğumuz sade değişimler geçirerek satışa çıkacak.

Skoda Scala Monte Carlo Donanımı

Aracın bu donanımı birçok sportif detaya sahip.

Skoda, yeni kompakt hatchback modeli olan Scala'ya lüks bir donanım seviyesi eklediğini açıkladı. Yani bu donanım, Superb modelindeki özel Laurin & Klement donanımı gibi düşünülebilir. Skoda, Scala'nın bu yeni lüks donanım paketini "Monte Carlo" olarak adlandırıyor ve önümüzdeki haftalarda Frankfurt Otomobil Fuarı 2019 kapsamında sergileyecek. Bu donanım paketini aslında Fabia ve Rapid modellerinde daha önceden görmüştük.

Skoda'nın 35 adet yetenekli stajyeri, bu aracı 2.000 saatlik bir çalışma sonucunda ortaya koymuşlar.

Skoda, daha önceden tanıttığı ve Mountiaq adını verdiği pick-up aracını resmi olarak tanıttı. Fakat bu araç, Skoda'nın meslek okulundaki 35 adet stajyer tarafından hazırlanmış özel bir proje aracı oldu. Yani Skoda Mountiaq'tan sadece 1 adet üretildi. İsminden de anlaşılacağı üzere Kodiaq adlı SUV modeli üzerine geliştirilen bu pick-up, Skoda'nın stajyerleri tarafından geliştirilen 6.konsept otomobil oldu. Daha önceki bir proje olarak da Karoq üzerine geliştirilen ve üstü açık SUV proje aracı Sunroq'u hatırlıyoruz.